5 pravidel, které vám pomohou s výběrem názvu webové stránky

Dobrý název webu je důležitý. Je to jedna z prvních věcí, kterou potenciální návštěvník uvidí. Webovou adresu uvádíte na vizitkách a jednoduše řečeno všude. Odkazujete pomocí ní na svoji webovou prezentaci. Výběr názvu, neboli odborně domény, se může zdát snadný, ale není tomu tak. Je nutné myslet na obsah webu. Čemu se bude věnovat? K čemu má sloužit? To bude potřebovat vědět i firma, kterou byste měli oslovit pro tvorbu vašeho webu (viz náš článek Jak se tvoří web ZDE.). Je velmi důležité si vše dobře promyslet. Firma vám s výběrem domény může pomoci.

 

 

Základní pravidla při výběru domény

Jedinečnost – Stejná doména, jako již existující, nepůjde zaregistrovat. Podobnou sice zaregistrujete, ale bude se lidem plést.
Zapamatovatelnost – Sebelepší web se špatně zapamatovatelnou doménou bude méně navštěvovaný. Lidé váš web budou chtít navštívit, ale když si doménu nezapamatují, s největší pravděpodobností to neudělají.
Jednoduchost – Kratší a jednodušší doména = lépe zapamatovatelná. A při zadávání do webového prohlížeče je menší pravděpodobnost, že potenciální návštěvník napíše webovou adresu špatně.
Výstižnost – Doména by měla co nejpřesněji vystihnout, čím se web zabývá. Druhou možností je využít název firmy.
Nadčasovost – Pamatujte na to, že není vhodné doménu měnit. Proto by její název měl být využitelný po několik desítek let.

 

 

Potřebujete novou webovou stránku? Váháte, jakou zvolit doménu? Nevíte si rady a potřebujete kompletně poradit a vytvořit perfektní prezentaci vaší práce? Ozvěte se nám!

 

Chci novou stránku

ogmio media ogmio media ogmio media